Времетраене [мин]: 30
Коментар на срещата

начало: 23:04 часа:

(сервис за Григор Димитров):

1:0 Отлично начало на срещата за Григор Димитров, който спечели откриващия гейм на 0 за около 60 секунди.

1:1 Багдатис също е изключително убедителен при свой начален удар и взе гейма си на 15, като по този начин изравни резултата.

1:2 За жалост Багдатис пробива. Много слаб гейм за Григор, който допусна две двойни грешки и загуби подаването си на 15.

2:2 Григор връща пробива моментално. Българинът поведе с 40:30, след което Багдатис допусна грешка от драйф-воле и брейкът е факт.

3:2 Гейм за Димитров, който отново повежда в резултата.

4:2 Трети пореден гейм за Димитров. Българинът проби на 15 и прави сериозна крачка към успех в първия сет.

5:2 Гейм на 0 за Григор Димитров. Предстои пауза, след която Багдатис ще сервира за оставане в сета.

5:3 Багдатис спира серията на Григор и остава в сета. Българинът обаче ще сервира за край на първата част.

6:3 Гейм на 0 за Григор Димитров, с който българинът печели първата част на мача.

В ТОЗИ МОМЕНТ МАРКОС БАГДАТИС СЕ ОТКАЗВА И ГРИГОР ДИМИТРОВ СЕ КЛАСИРА ЗА III КРЪГ.